• Kalp Muayenesi İçin 6 Sebep

  Kalp Muayenesi İçin 6 Sebep

  1-Dünyada ve ülkemizde kalp hastalıklarına bağlı ölüm diğer nedenlere bağlı ölümlerden açık ara önde. 50 yaşın altında kalp krizi geçirme sıklığında Avrupa birincisiyiz. Her 10 kişiden 4 ü kalp hastalıklarına bağlı olarak ölmekte. Daha ilgin olan ise bu ölümlerin azımsanmayacak bir dilimini ANİ ÖLÜM ler almakta. Dolayısıyla kimin kapısını ne zaman çalacağı belirsiz bu acımasız ve çoğu zamanda önlenebilir ölümlerden korunmak için..

  2 Sigara içiyorsanız diğer risk faktörlerinden çok daha ayrı ve maalesef güçlü bir risk faktörünüz var demektir. Hem sigarayı bırakmak için motive olmaya hem de genel kalp sağlığınız hakkında fikriniz olmak için..

  3Şeker hastalığı, kolesterol yüksekliği, sedanter yaşam, kilo hipertansiyon gibi risk faktörlerinden birine veya birden fazlasına sahipseniz hele de erkek cinsiyette yada menepoza girmiş bir bayansanız kalbinizi kontrol ettirmek için..

  4. Yoğun bir aile öyküsüne sahipseniz, özellikle aile de ani ölüm hikayeniz var ise sizde adaysanız demektir. Bu adaylıktan çıkmanın yollarını aramak için..

  5 Kalp dışı sebeplerle açıklanamayan bayılmalar özelliklede kalpte çarpıntının eşlik ettiği bayılmalar yaşıyorsanız bayılmaların kalple ilgili bir nedeni olup olmadığını öğrenmek için..

  6 Eskiden olmayan kalp ilgili bir şikayet  (çabuk yorulma, nefes darlığı, göğüs ağrısı çarpıntı) gibi bir şikayetiniz varsa bunun bir kalp krizinin habercisi olup olmadığını öğrenmek için..